. Obejrzało: 179183 użytkowników

 • Matrix Zmartwychwstania
Matrix Zmartwychwstania cały film

Matrix Zmartwychwstania cały film

Wróć do źródła.2021USA148 Min.R
Twoja ocena: 0
7.3 7

Opis filmu

Gdzie zobaczyć Matrix Zmartwychwstania online?

Matrix Zmartwychwstania cały film to film, który warto omówić, ponieważ jest to opowieść ostrzegawcza dla naszej obecnej rzeczywistości. Przypomina nam o możliwej przyszłości sztucznej inteligencji i jej niebezpieczeństwach. To futurystyczny film, który może wydawać się nam znajomy. W tym sensie Matrix może być najskuteczniejszym sposobem na omówienie AI w filmach. Podsumowując, uważam, że Matrix jest filmem, który warto omówić, ponieważ potencjalnie może przedstawiać nie tylko niebezpieczeństwa sztucznej inteligencji, ale także korzyści.

Jakie są ważne wnioski z filmu Matrix Zmartwychwstania cały film?

Trylogia Matrix to coś więcej niż tylko film. To ostrzeżenie przed przyszłością naszego społeczeństwa i konsekwencjami rezygnacji z części naszej tożsamości dla wygody. Siostry Wachowski, twórcy trylogii Matrix, ostrzegają przed przyszłymi konsekwencjami rezygnacji z części naszej tożsamości dla wygody. Robią to, pokazując, co może się stać, jeśli nasze umysły zostaną zdigitalizowane i przesłane do symulacji rzeczywistości wirtualnej, która jest przyjemniejsza niż rzeczywistość.

Dlaczego musisz obejrzeć ten kultowy film science fiction?

Matrix 4 to jeden z najbardziej wpływowych filmów science fiction w historii.

Gdzie zabaczyć filmy i seriale online

Oglądaj filmy i Seriale online

1. Matrix Zmartwychwstania cały film zrewolucjonizował gatunek akcji science fiction: MATRIX przypisuje się zrewolucjonizowaniu gatunku akcji science fiction i przekształceniu go w zjawisko globalne. Wpłynęło to na inne filmy akcji science fiction, takie jak „Elysium”, „Igrzyska śmierci” i „Avatar”.

MATRIX zrewolucjonizował gatunek akcji science fiction. Wpłynęło to na inne filmy akcji, takie jak MATRIX, AWATAR i GWIEZDNE WOJNY: Epizod I – Mroczne Widmo.

2. Wachowscy wykorzystali zaawansowane obrazy generowane komputerowo do stworzenia MATRIX, co było kamieniem milowym pod względem efektów specjalnych i ogólnie tworzenia filmów.

MATRIX był kamieniem milowym pod względem efektów specjalnych, ponieważ Wachowscy wykorzystali do jego stworzenia zaawansowane obrazy generowane komputerowo. To ważny punkt, ponieważ MATRIX jest znany z realistycznych sekwencji akcji, które trudniej stworzyć w tradycyjnym filmie.

3. MATRIX jest uderzającym komentarzem na temat neoliberalizmu:

W tej przyszłości ludzie żyli w egzystencji podobnej do strąków, będąc karmieni dożylnie i komunikowani za pośrednictwem wirtualnej rzeczywistości. Jeśli nie widziałeś filmu, warto poświęcić czas. MATRIX to ostrzegawcza opowieść o tym, jak technologia może nas odczłowieczyć i pozbawić naszej autonomii

Matrix to bogactwo przeróżnych znaczeń. Religie i filozofie, chrześcijaństwo i buddyzm, mesjanizm i reinkarnacja. Przypieczętujmy to postmodernizmem i otrzymamy zestawienie symboli, jakiego popkultura nie znała.

Matrix to bogactwo różnych znaczeń. Religie i filozofie, chrześcijaństwo i buddyzm, mesjanizm i reinkarnacja. Przypieczętujmy to postmodernizmem i otrzymujemy zestawienie takich symboli jak popkultura. Ostatnio głośno było o metaforycznym przesłaniu Matrixa za sprawą deklaracji jego twórczyni. Mówi się bowiem, że ta cała przemiana bohatera, wyjście z cienia i odnalezienie prawdy to nic innego jak opowieść o ukrywaniu przez Wachowskie swej prawdziwej tożsamości płciowej i finalne uwolnienie z ciężaru, wynikającego z życia w fałszu i ukryciu. Zauważyłem to już, zanim przyznała to sama reżyserka. Śmiem twierdzić, że to tylko jedna z wielu dróg interpretacji tego dzieła, co przemawia za jego wyjątkowością.

Swego czasu, recenzując Matrix online, napisałem, że gdyby Platon wiedział, w jaki sposób jego koncepcja jaskini zostanie wieki później twórczo zaaranżowana na potrzeby widowiska SF, z pewnością byłby z tego dumny. Dodajmy, różnego rodzaju, bo przebijają się tu elementy starożytnych koncepcji filozoficznych (jaskinia Platona), mitologii (imiona postaci), chrześcijaństwa (motyw wybrańca), buddyzmu (reinkarnacja) i w końcu postmodernizmu (Symulakry i Symulacja).

Czym jest Matrix?

Wpadłem na ten pomysł oglądając scenę, w której Francuz podaje w swoim klubie ciastko pewnej kobiecie. W ciastku tym ukryty jest kod rozkoszy, chuć i pożądanie – uderzenie gorąca i rozchylone wargi to wynik. Przyczyna i skutek. Nałożył mi się ten obraz z cukierkami, które Morfeusz dawał Neo – wyborem, którego tak naprawdę nie było. Bo Neo nie był wybrańcem. Neo był zwykłym człowiekiem, który dopiero miał się nim stać. W bajce, w iluzji, o czym już w części drugiej miał się zorientować. Dokładnie po rozmowie z Architektem, ojcem Matrixa. Jednocześnie w tej samej rozmowie, kiedy skojarzysz parę faktów, wychwycisz, iż sam film nie opowiada o Neo, nie opowiada też o wybrańcu. Opowiada o głupiej ludzkości trzymanej na smyczy przez maszyny. Cały czas. I o grze pomiędzy Wyrocznią, a Architektem. Gdzie w tym Neo? Gdzie miłość, bohaterstwo, poświęcenie i heroizm? Tutaj – na planszy szachowej.

 

Matrix Zmartwychwstania cały film
Tytuł oryginalny The Matrix Resurrections
Ocena IMDb 5.7 173,339 votes
Ocena filmweb 6.9 2,504 votes
Udostępniono 4

Może Ci się również spodobać:

Oz: Wielki i Potężny
LEGO DC: Shazam! Magic and Monsters
Minionki
Uprowadzona 3
Tożsamość
Terminator 3: Bunt maszyn
Star Trek: W Ciemność
Twierdza
Plan ucieczki
Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw
Niepowstrzymany
Jumanji: Przygoda w dżungli

(9) comments

 • Ogolony232021Odpowiedz

  Jakby ktoś szukał strony z młodymi laskami to tutaj >>>>> http://www.chetnepanie.pl <<<<<<

  • Andrzej2021Odpowiedz

   Ja pierdziele kliknołem z ciekawości i córkę tam znalazlem….

 • Gawiron2021Odpowiedz

  Zajebisty

 • Porobeczek2021Odpowiedz

  dzięki za wstawkę

 • Maricn312021Odpowiedz

  Dla fanów Matrixa pozycja obowiązkowa. Fajnie ponownie zanurzyć się w świecie matrixa

 • Mati272021Odpowiedz

  Neo i Trinity ponownie razem. Czy można chciec czegoś więcej?? No właśnie 🙂

 • ObywatelKane2021Odpowiedz

  Coś niesamowitego. Warto było czekać. Koncówka zwiastuje następne części.

 • Kristoff2022Odpowiedz

  Naprawdę ciekawie pokazano związek Neo i Trinity. Mega pozytywne

 • Pawel412022Odpowiedz

  Spoko film. Myślalem że będzie gorzej. Fajnie ponownie zobaczyć Neo 🙂 Takie solidne +7/10

Pozostaw komentarz

Imię *
Dodaj swoją nazwę
Email *
Twój email nie będzie widoczny

×