. Obejrzało: 6783 użytkowników

  • West Side Story
West Side Story

West Side Story

2021156 Min.
Twoja ocena: 0
10 1 głos

Opis filmu

Gdzie oglądać film West Side Story cały film?

Słynny broadwayowski musical powraca w nowej odsłonie i w reżyserii samego Stevena Spielberga! Zdobywca Oscara zabiera widzów w podróż w czasie do roku 1957 i pozwala ponownie odkryć uroki młodzieńczej miłości, a także poczuć dreszcz emocji towarzyszący rywalizacji nowojorskich gangów ulicznych. West Side Story cały film to wciągająca opowieśc o miłości i stracie to ikona amerykańskiego miasta.

Film West Side Story cały film online:

West Side Story film online

West Side Story

Ten film to nowy początek oraz nowa perspektywa.

West Side Story to nie tylko musical na Broadwayu. To opowieść o życiu, miłości i stracie, a wszystko to w połączeniu z najbardziej pamiętną muzyką, jaką kiedykolwiek napisano. Choć ten musical jest ikoniczny, jego urok rzadko wykracza poza widzów teatralnych i miłośników Broadwayu. Wpływ serialu na amerykańskie społeczeństwo został znacznie zaniżony, a mimo to jest dziś bardziej popularny niż kiedykolwiek wcześniej.

West Side Story w historii filmu.

West Side Story to musical Arthura Laurentsa i Stephena Sondheima. Opowiada historię Tony’ego i Marii, którzy zakochują się na tle amerykańskiego gangstera. West Side Story został wydany 18 października 1961 w Nowym Jorku i odniósł ogromny sukces zarówno w kasie, jak i wśród publiczności. W 1993 roku West Side Story zajęło 28 miejsce na liście AFI 100 Years…100 Movies. W 1998 roku LA Times uznał go za drugi najlepszy film związany z Przeminęło z wiatrem, zdobywając Oscara za najlepszy film w historii Oscarów. W 2008 roku AFI uznało go za „najbardziej znaczący kulturowo” film w Ameryce

Muzyka z filmu.

West Side Story to film z 1961 roku i jeden z najbardziej znanych musicali, jakie kiedykolwiek wydano. Został nominowany do 10 Oscarów i zdobył 10 nagród Tony. Film zaczyna się od Anity, młodej kobiety z Portoryko, która mieszka w Nowym Jorku, szukając mordercy swojego brata. W końcu zakochuje się w Tonym, jednym z przywódców gangu po drugiej stronie miasta, ale jej rodzina nie pozwala im być razem. West Side Story wywarł duży wpływ na historię kina i warto go zobaczyć, jeśli jeszcze go nie widziałeś.

Początki West Side Story CDA.

Arthur Laurents, amerykański dramaturg i scenarzysta, urodził się w 1924 roku. Dorastał, by być zapalonym czytelnikiem i spędzał większość czasu w teatrze. Jerome Robbins, choreograf, reżyser i producent, który studiował w School of American Ballet w Nowym Jorku. Ukończył Yale University z tytułem licencjata w 1934 roku, zanim dołączył do nowego zespołu baletowego George’a Balanchine’a. W 1943 rozpoczął naukę baletu pod kierunkiem Antony’ego Tudora w The School of American Ballet i ostatecznie został współzałożycielem

West Side Story
West Side Story
West Side Story
West Side Story
West Side Story
West Side Story
West Side Story
West Side Story
West Side Story
West Side Story
Tytuł oryginalny West Side Story

Reżyser

Obsada

Udostępniono 0

Może Ci się również spodobać:

Vice
Mój przyjaciel Hachiko
Wołyń
Święci z Bostonu II – Dzień Wszystkich Świętych
Czarny łabędź
W blasku nocy
Zmierzch: Zaćmienie
Rocky V
W pogoni za szczęściem
Bo się boi
Brudny szmal
Pakt z diabłem

Pozostaw komentarz

Imię *
Dodaj swoją nazwę
Email *
Twój email nie będzie widoczny

×