Fabuła gromadzi się wokół Tomka dwudziestoparolatka, który na wynik popełnienia plagiatu zostaje wyeliminowany z listy studentów wydziału prawa Uniwersytetu Warszawskiego. Kwalifikuje się ale do tego nie przyznawać i wciąż pobierać stypendium naukowe od państwa Krasuckich (Jacek Koman), rodziców Gabi przyjaciółki z dzieciństwa i pewnego obiektu westchnień bohatera. Aby zająć wolny chwila oraz uzyskać dodatkową gotówkę, Tomek określa się podjąć nietuzinkową rzecz w agencji reklamowej, która to poświęca mu dostęp do tajemnic stołecznej elity. Sala samobójców.
Hejter online jest filmem zdecydowanie wartym uwagi. Chłopak zaczyna przyjmować zlecenia, w ramach których nadszarpuje wizerunek znanym osobom społecznym i internetowym. Gdy prawo na temat jego uczelnianego oszustwa kończy na jaw, Tomek traci wsparcie i przychylność Krasuckich, przenosi się z niego też Gabi. W Sala samobójców. Hejter online po raz kolejny odrzucony i potraktowany, w jego uważaniu, niesprawiedliwie chłopak zaczyna snuć plan zemsty, w jakiego realizacji przysłużą mu się nowe urządzenia sztuki oraz drugie znajomości – m.in. wiedzę z Pawłem, kandydatem na prezydenta Warszawy, w którego to kampanię wyborczą Krasuccy są wysoce zaangażowani.
Komasa bardzo sprawnie tłumaczy skąd się bierze hejt w wszystkiej sieci. Pokazuje jak szybko wzniecić agresję w Internecie i kiedy ważna nią kierować, kierunkując ją w tło, w które planujemy uderzyć. Bez znaczenia czy jest ostatnie blogerka fitness czy kandydat na prezydenta Warszawy. Schemat przeważnie istnieje ostatni jedyny. Bierzemy coś, czego facety dużo się boją, i podpinamy to pod naszego kandydata. Reżyser Sala samobójców.
Hejter online używa ten wzór i zakłada na tą sytuację polityczną w Polsce. Na dowodzie wyborów prezydenckich w stolicy pokazuje jak również elity, jak również jakość średnia mało znają z obecnego, co się wokół nich dzieje. Kością niezgody między nimi istnieje temat uchodźców, którzy według internetowych trolli mają niedługo zalać całą Polskę, szerząc u nas islam i umieszczając swoje rządy, co dokładnie wywołuje sprzeciw nacjonalistycznej części narodu.
Z kolejnej części jesteśmy elity, które uginają się nad losem ludzi uciekających ze swojego kraju przed wojną, jednak ich myśli nie są czyste, bo wyglądają to jedynie na pokaz. Chętnie rozmawiają o problemach tychże panów, organizują wystawy jak np. ta pokazująca instalację złożoną z ubrań przywiezionych z pewnego z obozów. Tego standardu akcje pozwalają im wziąć czyste sumienie, chociaż nic więcej w obecnym pierwiastku nie robią.
Z podstawową „Klasą samobójców” ten film łączy jedynie postać właścicielki agencji, dla której pracuje Tomek. Beata Santorska (Agata Kulesza) tomatka głównego bohatera wykonywanego przez Gierszała. Kolejnym tematem jest pracuje komputerowa, którą Tomek używa do produkcji swoich celów. Grafika jest niewątpliwie dobra, choć wykorzystanie samej gry odrobinę naciągane.
Lubię takie filmy
Nareszcie tutaj jest ten film, fajnie
Polecam, naprawdę dobre kino
dla mnie spoczko, podobał mi się
super, dzięki